...stel uw vraag!

nieuwsbrief

Schrijf je in en blijf op de hoogte:

Home > Embedded-Computing > Embedded Computing - Nieuws

Embedded computing - Nieuws

Windows XP embedded

Als operating system is Microsoft Windows nog steeds het meest gebruikte platform. De meeste gebruikers zijn ermee bekend en er zijn veel ontwikkelaars die er ervaring mee hebben.

Windows XP embedded

Microsoft heeft met Windows XP Embedded een operating system gemaakt voor embedded applicaties, wat volledig is gebaseerd op de bekende Windows XP Professional omgeving. Het kan daarom worden gebruikt voor de meest uiteenlopende toepassingen, net zoals Windows XP Professional zelf. Het is modulair opgebouwd, zodat de ontwikkelaar zelf veel invloed heeft op de omvang en prestaties door keuzes te maken.

Het kan hierdoor ook draaien vanaf solid-state disk, Compact Flash en USB stick, iets wat met Windows XP Professional niet lukt. Ook bevat Windows XP Embedded de mogelijkheid om schrijfbeveiliging te activeren, zodat ook na een reboot de configuratie altijd intact blijft. Dat kan veel ellende besparen, zoals virussen en andere ongewenste calamiteiten.

Een belangrijk voordeel is ook de kostprijs: Windows XP Embedded is per licentie ongeveer 33% goedkoper dan Windows XP Professional op dit moment. Dat scheelt veel geld als het gaat om meerdere systemen op jaarbasis.

Wanneer wordt het gebruikt?

HPS adviseert om Windows XP Embedded in te zetten bij computers die vaker in dezelfde configuratie worden aangeschaft en die een specifieke (complexe) taak moeten uitvoeren, buiten een kantooromgeving. Toepassingen die zich hiervoor lenen zijn bijvoorbeeld:

  • Machinebesturing
  • Procescontrole en SCADA
  • Kiosk
  • Point of Sale
  • Digital signage
  • Media player
  • Gebouw automatisering
  • Traffic ontrol
  • Maritieme applicaties

Vergelijking met Windows CE...

In tegenstelling tot Windows CE is het vrij eenvoudig toepasbaar, want de applicaties die u nu gebruikt onder Windows XP Pro kunnen ook draaien onder Windows XP Embedded, zonder aanpassingen. Bij Windows CE zijn er apart geschreven applicaties nodig, wat de instap moeilijk maakt bij kleinere productieaantallen. Pas vanaf honderden stuks wordt dit interessant, gemiddeld genomen, ook al zijn de licentiekosten lager.

...en met Windows XP Professional

Windows XP Embedded is niet een uitgeklede versie van Windows XP Professional, waarin componenten zijn weggelaten. Dit is een veelgehoord misverstand. Windows XP Embedded werkt juist andersom: elk Windows component moet apart worden geselecteerd, dus u begint met een schone lei en voegt naar keuze componenten toe. Denk hierbij aan hardware drivers, wizards, programma's en services. Alles is te selecteren, dus u creëert een image dat precies kan wat ú ermee wilt. Geen nodeloze drivers en applicaties die de prestaties beïnvloeden en veel extra opslagruimte vergen. Zo kunt u een heel klein image maken (zelfs zonder grafische schil, als u wilt) maar het kan ook een zeer uitgebreid image zijn, wat lijkt op de normale Windows XP Professional. Ook interessant: Windows XP Embedded biedt standaard multi-language ondersteuning.

Het maken van een image

Om zo'n image te maken heeft u de Windows XP Target Designer nodig, een Microsoft toolkit die apart moet worden aangeschaft. Met deze toolkit kunt u images samenstellen uit de beschikbare componenten, en dat zijn er duizenden op dit moment. Dat is lastig kiezen, dus zijn er een aantal templates die een bepaalde richting aangeven (b.v. multimedia of kiosk toepassing). Ook voor het kiezen van de juiste hardware drivers is een utility beschikbaar. Maar het blijft een tijdrovende klus om zelf het eerste, werkende image te maken.

Wat HPS voor u kan betekenen

Omdat het een flinke stap is van Windows XP Professional naar Windows XP Embedded, bespaart het veel tijd als iemand het eerste image voor u maakt. HPS Industrial doet dat graag voor u, tegen een vaste vergoeding en binnen een afgesproken termijn. We hebben de afgelopen jaren al tientallen images gemaakt voor klanten, in alle hiervoor beschreven vakgebieden. Onze gekwalificeerde engineers stellen samen met u een wensenlijst op en bepalen zo de inhoud van het image. Nadat het image door u is goedgekeurd, krijgt u de broncode van het image zodat u er zelf mee verder kunt als u dat wilt. Maar als u later aanpassingen wilt laten doen door ons, dan kan dat uiteraard ook.

Neem voor meer informatie contact met ons op, we helpen u graag verder. U kunt ons ook bellen op 033-2774905.

< terug naar het overzicht

© 2007-2011 - HPS Industrial BV - tel. +31-(0)33 2774905 - verkoop@hpsindustrial.nl